CKMOVA DCM1 PRO- Kardioidalny mikrofon typu shotgun

CKMOVA DCM1 PRO- Kardioidalny mikrofon typu shotgun

CKMOVA DCM1- Kardioidalny mikrofon typu shotgun

CKMOVA DCM1- Kardioidalny mikrofon typu shotgun

CKMOVA VCM1- mikrofon nakamerowy

CKMOVA VCM1- mikrofon nakamerowy

CKMOVA DCM1 PRO- Kardioidalny mikrofon typu shotgun

CKMOVA DCM1 PRO to kardioidalny mikrofon typu shotgun. Dzięki temu że ma wbudowany obwód filtra górnoprzepustowego skutecznie redukuje odbieranie dźwięków o niskiej częstotliwości z otoczenia. Posiada sygnalizacje niskiego poziomu mocy i jest zbudowany jest z solidnej mosiężnej obudowy. Idealnie nadaje się do wspłópracy z aparatami i kamerami.

Cena detaliczna brutto 449,00 zł
SKU
SS-1018

CKMOVA DCM1 PRO

Wywiad? Webinar? 

Cokolwiek potrzebujesz nagrać, DCM1 PRO sprawi że będziesz miał to nagranie wraz z ścieżką dźwiękową świetnej jakości. 

CKMOVA DCM1 PRO to kardioidalny mikrofon typu shotgun. Mikrofony tego typu Odznaczające się mocniejszą kierunkowością niż typowy mikrofon kardioidalny lub superkardioidalny. Oznacza to, że odrzucają niechciane dźwięki dochodzące z boków, umożliwiając w ten sposób wyraźniejszy odbiór pożądanego źródła dźwięku, na które skierowany jest mikrofon. Osobliwy kształt, któremu mikrofony shotgun zawdzięczają swoją nazwę, odgrywa ważną rolę w kształtowaniu ich charakterystyki kierunkowej. Wbrew powszechnemu przekonaniu, że tego typu mikrofony „sięgają“ dalej od standardowych mikrofonów, ich specyfika wynika z tłumienia dźwięków dochodzących spoza głównej osi mikrofonu. Podłużna obudowa zaprojektowana jest w ten sposób, aby fale akustyczne wpadające przez boczne otwory znosiły się fazowo - a im dłuższa „lufa“ naszego shotguna, tym niższe częstotliwości będą objęte tym zjawiskiem, a więc i węższa będzie ich kierunkowość.

BUDOWA I WYPOSAŻENIE

CKMOVA DCM1 PRO ma całkowitą długość 38,5 cm. Jego obudowa wykonana jest z metalu i budzi zaufanie swoją solidnością, nie odbiegając wyglądem od branżowych standardów. Jako mikrofon pojemnościowy DCM1 PRO wymaga zasilania phantom przez kabel XLR z preampu mikrofonowego, ale ponieważ często mikrofony tego typu stosowane są z kamerami czy aparatami, które nie dysponują takim zasilaniem, producent przewidział także możliwość zasilania pojedynczą baterią AA 1,5 V umieszczaną w dolnej części obudowy, po jej odkręceniu.Przełącznik zasilania pozwala odłączyć i oszczędzić baterię, kiedy mikrofon jest nieużywany, a o stanie jej naładowania poinformuje nas dioda LED, która świeci w kolorze niebieskim, gdy mikrofon jest włączony (także w wypadku zasilania phantom) lub na czerwono, jeśli napięcie jest zbyt słabe (niski poziom baterii). W ostatniej pozycji przełącznika zaktywujemy dodatkowo filtr górnoprzepustowy na 80 Hz.

DCM1 PRO wyposażono w podstawowe akcesoria, takie jak gąbkowy filtr przeciwpodmuchowy (przydatny zarówno jako ochrona przed wiatrem w terenie, jak i podczas nagrań z bliska w charakterze pop-filtra), czy porządny uchwyt do montażu na „zimnej stopce“ kamery lub na statywie w standardzie foto-wideo lub tyczce mikrofonowej z gwintem 1/4“. Miłym dodatkiem jest przewód XLR o niebagatelnej długości 6 m, a więc pozwalający na znaczne oddalenie się z mikrofonem od urządzenia rejestrującego, w tym także swobodną pracę z tyczką.

SPECYFIKACJE:

Charakterystyka: Kardoidalna

Pasmo przenoszenia: 40- 20 000 Hz

Filtr dolnoprzepustowy : 80Hz

Stosunek sygnału do szumu: 87 dB

Impedancja wyjściowa: 250 Ohm

Wymagane zasilanie:  Phantom  48 V bądż bateria AA

Dołączony kabel XLR- XLR (mikrofonowy)

Długość: 38,5cm


W ZESTAWIE:

1x Mikrofon
1x osłona przeciwwietrzna
1x zbalansowany 6 metrowy kabel XLR
1x uchwyt antywstrząsowy

Gwarancja 3 lata

Więcej informacji
Kod EAN8414902346708
Kolor podstawowyCzarny
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:CKMOVA DCM1 PRO- Kardioidalny mikrofon typu shotgun